Pieprzyki – rozstań się z nimi przed latem

Pieprzyki- małe, większe, jedne od urodzenia, inne pojawiają się wraz z wiekiem.  Co jednak, gdy pieprzyk zmienia kolor i kształt? Co gdy swędzi lub krwawi?

Odpowiedź jest prosta- usuń go i przebadaj !


Zbliżający się okres letni to czas w trakcie którego na naszej skórze pojawia się coraz więcej pieprzyków. Co gorsze, to też czas gdy zmiany barwnikowe są szczególnie podatne na promieniowanie UV.

Zmiany barwnikowe warto regularnie obserwować, gdyż na ich podłożu może powstać tzw.Melanoma malignum  – czerniak.

Zatem co powinieneś/ powinnaś o nich wiedzieć?

90204413_136152707833784_4835396717253754880_n

Niewątpliwie głównym czynnikiem generującym powstawanie znamion i pieprzyków jest promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to powoduje uaktywnienie melanocytów – komórek skórnych odpowiadających za powstawanie opalenizny. W skutek jego działania melanocyty produkują barwnik, który rozkłada się w naskórku.

W efekcie nasza skóra przybiera lekko brązowy koloryt. Niekiedy jednak w wyniku różnorodnych zaburzeń, barwnik ten nierównomiernie się rozkłada. W efekcie na naszej skórze pojawia się pieprzyk bądź też przebarwienie.


Obecnie praktycznie każdy z nas posiada kilka bądź kilkanaście pieprzyków na swoim ciele. Coraz częściej do naszej kliniki zgłaszają się osoby w celu usunięcia niepokojących i odstających zmian w „ciepłych miejscach” a więc pod pachami, w pachwinach a także w miejscach intymnych. To żaden wstyd, a raczej przejaw dbania i troski  o swoje zdrowie !

Fk-ktkqTURBXy81MTIyMWUyMzA4ZmE1M2NkZTc5YWIzYzE0ZTQ2YTRiOS5qcGVnkpUCzQMUAMLDlQIAzQL4wsM

Kształt takich znamion często opisywany jako łezkowaty lub w postaci suchej kropelki. Pieprzyki te mają tendencję do zwiększania swej średnicy i rozrastania się w górę. Zdarza się że po upływie kilku lat pieprzyki mogą się namnażać, zmienić kolor oraz swoją wielkość, po co zatem ryzykować ?

20151228_004328(2)

Osoby, które posiadają takie znamiona powinny zatem regularne kontrolować zmiany zachodzące w obrębie skóry. Jeżeli zacznie dziać się coś niepokojącego ( swędzenie, pieczenie, ból, zaczerwienie, rozrost bądź zmiana koloru) należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

W naszej klinice pieprzyki zazwyczaj usuwamy metodą laserową ale również metodą chirurgiczną. Ostateczna decyzja jest podejmowana przez lekarza, po wcześniejszej rozmowie z pacjentem.

Do usuwania laserem kwalifikują się następujące narośla skórne:

  • znamiona barwnikowe (zarówno płaskie, jak i lekko wypukłe)
  • brodawki (brodawki w kolorze skóry, jak i brązowe brodawki łojotokowe rogowaciejące)
  • brodawki wirusowe (podeszwowe, kurzajki, kłykciny, brodawki płciowe)
  • inne naroślą, takie jak kaszaki, prosaki, zaskórniki, grudki perliste, naczyniaki, punkty rubinowe, ziarniniaki i wiele innych.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • tatuaże i bliznowce w obszarze zabiegowym,
  • opryszczka,
  • padaczka,
  • ciąża i okres karmienia piersią

Jeżeli posiadasz na swoim ciele różnego rodzaju zmiany szczególnie te, które są odstające, które często ocierasz zakładając ubranie, nie czekaj dłużej.

 

Teraz wszystkie pieprzyki  usuniesz za jedyne 50 zł za zmianę !

Nie czekaj do lata, gdy będą one wystawione na szkodliwe  promieniowanie – działaj już teraz.

 

Jeżeli nie jesteś pewien czy twoja zmiana kwalifikuje się do usunięcia – zawsze możesz to zweryfikować z naszymi specjalistami. Umów wizytę telefonicznie pod numerem: 505 101 901 bądź szybko i wygodnie przez aplikacje Moment!

3O2A6437

https://www.moment.pl/s/klinika-dr-ertuganow?category_id=121891&page=3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s