„Męska” medycyna estetyczna

Ogólnie uważa się, że mężczyźni mają „lepiej”, ich skóra jest grubsza, bardziej nawilżona i unaczyniona, dzięki czemu nie muszą aż tak bardzo o siebie dbać.

Sytuacja zmienia się jednak diametralnie po „trzydziestce”. Elastyczność i sprężystość skóry spada, pojawiają się pierwsze bruzdy, a zmarszczki mimiczne kiedyś znikające po chwili stają się widoczne na stałe. Ogólny wygląd twarzy, sprawia wrażenie bardziej ziemistej i zmęczonej.

Oczywiście wielkość i szybkość zmian zależą od preferowanego stylu życia. Ale nie ma się co oszukiwać, ten „niezdrowy tryb” niesie ze sobą tyle radości, że czasami trudno mu się oprzeć.

W świecie gdzie zdrowy wygląd, często może zdecydować o statusie społecznym właściciela, na ratunek przychodzą zabiegi i procedury medycyny estetycznej. Dzięki którym łatwo i skutecznie możemy przywrócić sobie ponowny młody i zdrowy wygląd.

syringe-1884758_1920

W ogromnym zbiorze różnych zabiegów Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow’a szczególną popularnością wśród Panów cieszą się: iniekcje z toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego, zabiegi z użyciem Lasera CO2, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego, leczenie bruksizmu oraz nad-potliwości a także zabiegi lipolizy.

Iniekcje wykorzystujące botoks zapewniają korektę zmarszczek w tym zmarszczek mimicznych np. pionowych zmarszczek czoła zwanymi  ”lwimi zmarszczkami” ponieważ zazwyczaj dodają twarzy srogiego wyglądu. Zastosowanie kwasu hialuronowego to idealny sposób na przywrócenie optymalnego nawilżenia skóry, na wygładzenie zmarszczek, rewitalizację i odtworzenie jasnego młodego wyglądu twarzy.

Zabiegi z użyciem lasera CO2 to przede wszystkim fotoodmładzanie i wygładzanie zmarszczek. Szczegółami, jak taki laser działa może nie będziemy zanudzać, wiedzieć należy że ich istotą jest takie selektywne i stochastyczne uszkadzania tkanek poddanych działaniu tego urządzenia aby stymulować odbudowę zdrowej pozbawionej poprzednich zniekształceń skórę właściwą. Za zwyczaj podczas stosowania tego lasera w naszej klinice stosujemy również osocze bogato płytkowe jako wypełniacz ubytków i dodatkowy stymulator regeneracji.adult-aged-boy-334029

Mimo, że schorzenie o którym mowa w tym paragrafie dotyka około 70% społeczeństwa i częściej dotyczy kobiet , to starte zęby, bóle głowy i szczęki, bezsenność  oraz nieświadome tarciem zębami żuchwy o zęby szczęki połączone ze zgrzytaniem zębami głównie podczas snu, potrafi zdemolować życie niejednego mężczyzny. W zasadzie jedynym skutecznym sposobem łagodzenia objawów Bruksizmu jest zastosowanie toksyny botulinowej. Botoks ze względu na swoje działanie paraliżujące zakończenia nerwowe stosowany w regularnych odstępach czasu przywraca komfort życia i chroni przed rujnującymi objawami choroby. A z badań Fińskich naukowców choroba ta często bywa wynikiem wysokiego stresu w pracy i dotyka osoby na odpowiedzialnych stanowiskach.

Hyperhydroza dotyka zaledwie 2-3% ludzi, ale dla dotkniętych nią pacjentów stanowi ogromne obciążenie. Brak komfortu psychicznego związanego z nad potliwością takich miejsc jak ręce, stopy, pachy czy czoło potrafi zmusić pacjenta do unikania towarzyskich spotkań. I tak jak w przypadku bruksizmu wybawieniem staje się paraliżujące działanie toksyny botulinowej. Po zabiegu który polega na miejscowym ostrzykiwaniu szczególnie aktywnych gruczołów potowych pacjenci już po kilku dniach zaczynają odczuwać komfort suchości. Leczenie objawów nad potliwości botoksem to skuteczna metoda bardzo często wykorzystywana w klinice Medycyny Estetycznej dr Ertuganow’a.

Jak widać mimo wydawałoby się typowo kobiecej gałęzi medycyny jaką jest medycyna estetyczna ma ona do zaoferowania bardzo wiele zabiegów i procedur które mężczyźni z czasem mogą nawet pokochać. A obraz faceta który powinien pachnieć tytoniem i konikami już bardzo dawno temu odszedł wraz z nadejściem kultury zdrowego stylu życia i zdrowego, jędrnego i świeżego wyglądu.

W naszej klinice powoli dochodzimy do pełnego parytetu i wraz ze zwiększającą się liczbą pacjentów z grona mężczyzn, już niedługo będziemy mogli pochwalić się zadowolonymi klientami tak wśród kobiet jak i wśród mężczyzn, choć do idealnego stosunku pół na pół jeszcze nam trochę brakuje.

adult-beach-beard-736716

Oczywiście oferta naszych zabiegów, skierowanych w szczególny sposób do mężczyzn, na rzeczonych powyżej się nie kończy, zapraszamy zatem do kontaktu i konsultacji z naszym doświadczonym zespołem specjalistów z  Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow’a.

Znajdziesz na ul.Popularnej 19/2 lub pod numerem telefonu: 505 101 901

Panowie, przede wszystkim zróbcie to dla siebie, dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia. Efkety docenicie sami i z pewnością Wasze Partnerki 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s