Wstydliwe problemy

Problemy intymne….tak dziś poruszymy ten temat, chodź dla większości to temat tabu. Bo po co zaglądać tam gdzie wzrok nie sięga. 

Otóż warto ! Czasami  nie zdajemy sobie sprawy jakie konsekwencje niosą nieleczone choroby, szczególnie w okolicach intymnych. Niektórzy nawet nie wiedzą że na ich narządach płciowych dzieje się coś nie dobrego. Apelujemy aby od czasu do czasu, podczas kąpieli przyjrzeć się dokładniej, czy tam na dole wszystko wygląda tak jak powinno, czy nie pojawiły się żadne zmiany, kropeczki, grudki i inne nieporządane rzeczy.  Na prawdę, wystarczy chwila.

Często bywa tak że partnerzy nie rozmawiją na takie tematy, wstydzą się powiedzieć że coś zauważyli, że coś jest nie tak. Skutkuje to np. zaprzestaniu kontaktów seksualnych co czasami rodzi kolejne problemy, bądź co gorsze – współżyciu mimo to i przeniesienie problemu na partnera/partnerkę . Po co zatem utrudniać sobie życie, skoro można zgłosić się do lekarza  ?

couple-731890_1920.jpg

Od jakiegoś czasu można spotkać się z terminem „ginekologia estetyczna”, nazwa ta niepowstała od tak sobie. Obserwuje się wzrost problemów dotyczących naszych narządów płciowych.  Coraz częściej zgłaszają się do nas pacjenci, którzy zaobserwowali zmiany na wargach sromowych, penisie czy w okolicy odbytu.  Czym są te zmiany ? Istnieje kilka rodzajów zmian powstających na narządach rozrodczych. Pierwszym z nich są:

Kłykciny kończyste

nazywane często brodawkami płciowymi lub brodawkami wenerycznymi. Sa to łagodne, przerosłe, „kalafiorowate „brodawki. Szacuje się, że występują one u 1% aktywnych seksualnie przedstawicieli obojga płci.  Za ich tworzenie się odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego – HPV.  Pierwszym objawem są czerwone grudki o małych rozmiarach następnie wzmaga się proces rogowacenia i zmienia się zabarwienie wykwitów na białawy.

testicles-2790218_1920

Rozrost zmian różni się w zależności od pacjenta, jednak zdecydowanie szybciej zmiany rozwijają się one w miejscach ciepłych i  wilgotnych takich jak okolice odbytu.  Wystąpienie zmian o znacznych rozmiarach powoduje silny  ból, krwawienie i świąt.

W przpadku kobiet  kłykciny kończyste pojawiają się zazwyczaj  się w obrębie warg sromowych, ujścia pochwy, pochwy i odbytu. U mężczyzn natomiast  na powierzchni wewnętrznej napletka czy też na brzegu żołędzi.

Grudki perliste

to samoistnie pojawiające się, grudkowe zmiany, zwykle na obrzeżu żołędzi prącia. Przybierają zazwyczaj  postać drobnych, kopułowatego lub wydłużonego kształtu zmian, lokujących się zazwyczaj w okolicy żołędzi prącia. Typowo rosną symetrycznie, w jednym lub kilku rzędach. Ich kolor jest perłowy bądź cielisty, zbudowane są one z całkowicie normalnych komórek nabłonka; nie wywołują żadnych objawów, nie są bolesne. Czasami są tak niewielkie, że posiadający je mężczyzna w ogóle ich nie zauważa.

W naszej Klinice takie zmiany usuwane są bezboleśnie przy pomocy lasera CO2.

Zapraszamy do Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow
Ul.Popularna 19/2
tel: 505 101 901

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s